PES1-S12-D15-M-TR
Артикул производителя:
PES1-S12-D15-M-TR
Производитель/Бренд:
CUI Inc.
Краткое описание:
DC DC CONVERTER +/-15V 1W
Производитель :
CUI Inc.
Категория товара :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CB Scheme, EN, IEC, UL
Control Features :
Current - Output (Max) :
33mA, 33mA
Efficiency :
81%
Features :
SCP
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Outputs :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Package / Case :
8-SMD Module, 6 Leads
Power (Watts) :
1 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.50" L x 0.33" W x 0.29" H (12.7mm x 8.3mm x 7.3mm)
Standard Number :
55024; 55032 Class A; 60950-1
Supplier Device Package :
Type :
Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
13.2V
Voltage - Input (Min) :
10.8V
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
15V