BCM384P120T800ACR
- Артикул производителя:
- BCM384P120T800ACR
- Производитель/Бренд:
- Vicor Corporation
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER 12V 800W
- Производитель :
- Vicor Corporation
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 68A
- Efficiency :
- 97.4%
- Features :
- OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 24-DIP Module
- Power (Watts) :
- 800 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 2.40" L x 0.99" W x 0.29" H (61.0mm x 25.1mm x 7.3mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Bus Converter Module
- Voltage - Input (Max) :
- 410V
- Voltage - Input (Min) :
- 260V
- Voltage - Isolation :
- 4.242 kV
- Voltage - Output 1 :
- 12V