CHB200W12-72S15
- Артикул производителя:
- CHB200W12-72S15
- Производитель/Бренд:
- Cincon Electronics Co. LTD
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER 15V 200W
- Производитель :
- Cincon Electronics Co. LTD
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial), Railway
- Approval Agency :
- CB, CE, cURus
- Control Features :
- Enable, Active High
- Current - Output (Max) :
- 13.5A
- Efficiency :
- 90%
- Features :
- Remote On/Off, Remote Sense
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 100°C
- Package / Case :
- Half Brick
- Power (Watts) :
- 200 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
- Standard Number :
- 50155; 62368-1
- Supplier Device Package :
- Half Brick
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 160V
- Voltage - Input (Min) :
- 14V
- Voltage - Isolation :
- 3 kV
- Voltage - Output 1 :
- 15V