DCM2322T72S26A0T60
- Артикул производителя:
- DCM2322T72S26A0T60
- Производитель/Бренд:
- Vicor Corporation
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER 24V 100W
- Производитель :
- Vicor Corporation
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CE, cTUVus, cURus
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 4.17A
- Efficiency :
- 93%
- Features :
- Adjustable Output
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 9-DIP Module
- Power (Watts) :
- 100 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 0.98" L x 0.90" W x 0.28" H (24.8mm x 22.8mm x 7.2mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 72V
- Voltage - Input (Min) :
- 14V
- Voltage - Isolation :
- 3 kV
- Voltage - Output 1 :
- 24V