TEN 30-2423WI
- Артикул производителя:
- TEN 30-2423WI
- Производитель/Бренд:
- Traco Power
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER +/-15V 30W
- Производитель :
- Traco Power
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 1A, 1A
- Efficiency :
- 86%
- Features :
- Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (With Derating)
- Package / Case :
- 7-DIP Module
- Power (Watts) :
- 30 W
- Product Status :
- Not For New Designs
- Size / Dimension :
- 2.00" L x 1.60" W x 0.40" H (50.8mm x 40.6mm x 10.2mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 40V
- Voltage - Input (Min) :
- 10V
- Voltage - Isolation :
- 1.5 kV
- Voltage - Output 1 :
- 15V