IRS-5/10-Q12PF-C
- Артикул производителя:
- IRS-5/10-Q12PF-C
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER 5V 50W
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- cURus
- Control Features :
- Enable, Active High
- Current - Output (Max) :
- 10A
- Efficiency :
- 91%
- Features :
- Remote On/Off, OTP, OVP, SCP
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 50 W
- Size / Dimension :
- 1.44" L x 1.50" W x 0.50" H (36.5mm x 38.1mm x 12.7mm)
- Voltage - Input (Max) :
- 36V
- Voltage - Input (Min) :
- 9V
- Voltage - Isolation :
- 2.828 kV
- Voltage - Output 1 :
- 5V