BPM15-120-Q12P-C
- Артикул производителя:
- BPM15-120-Q12P-C
- Производитель/Бренд:
- Murata Power Solutions Inc.
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER +/-12V 15W
- Производитель :
- Murata Power Solutions Inc.
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Control Features :
- Enable, Active High
- Current - Output (Max) :
- 625mA, 625mA
- Efficiency :
- 84%
- Features :
- Remote On/Off, OTP, OVP, SCP
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 6-DIP Module
- Power (Watts) :
- 15 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 1.00" L x 1.00" W x 0.40" H (25.4mm x 25.4mm x 10.2mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 36V
- Voltage - Input (Min) :
- 9V
- Voltage - Isolation :
- 1.6 kV
- Voltage - Output 1 :
- 12V