RP30-2412DEW
- Артикул производителя:
- RP30-2412DEW
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER +/-12V 30W
- Control Features :
- Enable, Active High
- Current - Output (Max) :
- 1.25A, 1.25A
- Efficiency :
- 84%
- Features :
- Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
- Number of Outputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 8-DIP Module, 7 Leads
- Power (Watts) :
- 30 W
- Size / Dimension :
- 2.00" L x 1.60" W x 0.40" H (50.8mm x 40.6mm x 10.2mm)
- Voltage - Input (Max) :
- 40V
- Voltage - Input (Min) :
- 10V
- Voltage - Isolation :
- 1.6 kV
- Voltage - Output 1 :
- 12V