JCM3012D12
- Артикул производителя:
- JCM3012D12
- Производитель/Бренд:
- XP Power
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER +/-12V 30W
- Производитель :
- XP Power
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Control Features :
- Enable, Active High
- Current - Output (Max) :
- 1.25A, 1.25A
- Efficiency :
- 89%
- Features :
- Remote On/Off, OVP, SCP
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 100°C
- Package / Case :
- 6-DIP Module
- Power (Watts) :
- 30 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 1.00" L x 1.00" W x 0.41" H (25.4mm x 25.4mm x 10.4mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 18V
- Voltage - Input (Min) :
- 9V
- Voltage - Isolation :
- 1.6 kV
- Voltage - Output 1 :
- 12V