APTS030A0X3-SRPHZ
Артикул производителя:
APTS030A0X3-SRPHZ
Производитель/Бренд:
ABB Power Electronics Inc.
Краткое описание:
DC DC CONVERTER 0.8-2.75V 82W
Производитель :
ABB Power Electronics Inc.
Категория товара :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CSA, UL, VDE
Control Features :
Enable, Active Low
Current - Output (Max) :
30A
Efficiency :
91.8%
Features :
Remote On/Off, OCP, OTP, UVLO
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Module
Power (Watts) :
82 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
1.30" L x 0.53" W x 0.39" H (33.0mm x 13.5mm x 10.0mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
Type :
Non-Isolated PoL Module
Voltage - Input (Max) :
14V
Voltage - Input (Min) :
6V
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
0.8 ~ 2.75V