AXA010A0X3Z
- Артикул производителя:
- AXA010A0X3Z
- Производитель/Бренд:
- ABB Power Electronics Inc.
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER 0.8-5.5V 55W
- Производитель :
- ABB Power Electronics Inc.
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Control Features :
- Enable, Active High
- Current - Output (Max) :
- 10A
- Efficiency :
- 93%
- Features :
- Remote On/Off, OCP, OTP, UVLO
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 10-SIP Module
- Power (Watts) :
- 55 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 2.00" L x 0.32" W x 0.50" H (50.8mm x 8.1mm x 12.7mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Non-Isolated PoL Module
- Voltage - Input (Max) :
- 14V
- Voltage - Input (Min) :
- 10V
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output 1 :
- 0.8 ~ 5.5V