VXO78012-500
- Артикул производителя:
- VXO78012-500
- Производитель/Бренд:
- CUI Inc.
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER 12V OR -12V 6W
- Производитель :
- CUI Inc.
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CB Scheme, EN, IEC, UL
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 500mA or 150mA
- Efficiency :
- 94%
- Features :
- SCP
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (With Derating)
- Package / Case :
- 3-SIP Module
- Power (Watts) :
- 6 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 0.39" L x 0.28" W x 0.43" H (10.0mm x 7.2mm x 11.0mm)
- Standard Number :
- 55024; 55032 Class A; 60950-1
- Supplier Device Package :
- Type :
- Linear Regulator Replacement
- Voltage - Input (Max) :
- 36V, 24V
- Voltage - Input (Min) :
- 15V, 8V
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output 1 :
- 12V or -12V