DCM290P138T600A40
- Артикул производителя:
- DCM290P138T600A40
- Производитель/Бренд:
- Vicor Corporation
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER 13.8V 600W
- Производитель :
- Vicor Corporation
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 43.5A
- Efficiency :
- 93.6%
- Features :
- Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 9-DIP Module
- Power (Watts) :
- 600 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 1.88" L x 0.90" W x 0.29" H (47.7mm x 22.8mm x 7.3mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 420V
- Voltage - Input (Min) :
- 160V
- Voltage - Isolation :
- 4.242 kV
- Voltage - Output 1 :
- 13.8V