PIM400KZ
- Артикул производителя:
- PIM400KZ
- Производитель/Бренд:
- ABB Power Electronics Inc.
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER -48V 400W
- Производитель :
- ABB Power Electronics Inc.
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 10A
- Efficiency :
- 98.5%
- Features :
- OCP, OTP, OVP, UVLO
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 18-DIP Module, 1/4 Brick
- Power (Watts) :
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 2.30" L x 1.45" W x 0.54" H (58.4mm x 36.8mm x 13.7mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Quarter Brick
- Type :
- Isolated Module, Digital
- Voltage - Input (Max) :
- -75V
- Voltage - Input (Min) :
- -36V
- Voltage - Isolation :
- 2.25 kV