CC10-0512DR-E
- Артикул производителя:
- CC10-0512DR-E
- Производитель/Бренд:
- TDK-Lambda Americas Inc
- Краткое описание:
- DC DC CNVRT +/-12V TO +/-15V 10W
- Производитель :
- TDK-Lambda Americas Inc
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Control Features :
- Enable, Active Low
- Current - Output (Max) :
- 400mA, 400mA
- Efficiency :
- Features :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Outputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 7-SMD Module
- Power (Watts) :
- 10 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 1.40" L x 0.89" W x 0.35" H (35.6mm x 22.6mm x 8.8mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 9V
- Voltage - Input (Min) :
- 4.5V
- Voltage - Isolation :
- 500 V
- Voltage - Output 1 :
- 12 ~ 15V