AXB050X43-SRZ
- Артикул производителя:
- AXB050X43-SRZ
- Производитель/Бренд:
- ABB Power Electronics Inc.
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER 5-15V 50W
- Производитель :
- ABB Power Electronics Inc.
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Control Features :
- Enable, Active High
- Current - Output (Max) :
- 8A
- Efficiency :
- 94%
- Features :
- Remote On/Off, OCP, OTP, UVLO
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 6-SMD Module
- Power (Watts) :
- 50 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 1.30" L x 0.53" W x 0.33" H (33.0mm x 13.5mm x 8.3mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Non-Isolated PoL Module
- Voltage - Input (Max) :
- 30V
- Voltage - Input (Min) :
- 20V
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output 1 :
- 5 ~ 15V