DJT090A0X43-SRPZ
- Артикул производителя:
- DJT090A0X43-SRPZ
- Производитель/Бренд:
- ABB Power Electronics Inc.
- Краткое описание:
- 90A DC/DC CONVERT 0.5-2.1V
- Производитель :
- ABB Power Electronics Inc.
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- TUV, UL
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 90A
- Efficiency :
- 91.1%
- Features :
- Adjustable Output, PMBus™, Remote On/Off, Remote Sense
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- Module
- Power (Watts) :
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 0.92" L x 0.56" W x 0.57" H (23.2mm x 14.1mm x 14.4mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Module
- Type :
- Non-Isolated PoL Module, Digital
- Voltage - Input (Max) :
- 14.4V
- Voltage - Input (Min) :
- 7V
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output 1 :
- 0.5 ~ 2V