UJT035A0X3-SRZ
- Артикул производителя:
- UJT035A0X3-SRZ
- Производитель/Бренд:
- ABB Power Electronics Inc.
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER 0.51-3.63V
- Производитель :
- ABB Power Electronics Inc.
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Control Features :
- Enable, Active Low
- Current - Output (Max) :
- 35A
- Efficiency :
- 94.3%
- Features :
- Remote On/Off, OCP, OTP, UVLO
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 17-SMD Module
- Power (Watts) :
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 0.80" L x 0.45" W x 0.43" H (20.3mm x 11.4mm x 11.0mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Module
- Type :
- Non-Isolated PoL Module, Digital
- Voltage - Input (Max) :
- 14.4V
- Voltage - Input (Min) :
- 4.5V
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output 1 :
- 0.51 ~ 3.63V