RQB-100Y54F
- Артикул производителя:
- RQB-100Y54F
- Производитель/Бренд:
- Bel Power Solutions
- Краткое описание:
- DC-DC,14-160V INPUT, 54V/1.85A O
- Производитель :
- Bel Power Solutions
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial), Railway
- Approval Agency :
- cCSAus, CE
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 1.85A
- Efficiency :
- 90%
- Features :
- Adjustable Output, Baseplate, Remote On/Off, Remote Sense
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- Package / Case :
- Quarter Brick
- Power (Watts) :
- 100 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 2.44" L x 2.20" W x 0.57" H (62.0mm x 56.0mm x 14.5mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Quarter Brick
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 160V
- Voltage - Input (Min) :
- 14V
- Voltage - Isolation :
- 3 kV
- Voltage - Output 1 :
- 54V