RDC20110D12
- Артикул производителя:
- RDC20110D12
- Производитель/Бренд:
- XP Power
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER +/-12V 20W
- Производитель :
- XP Power
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- Railway
- Approval Agency :
- Control Features :
- Enable, Active High
- Current - Output (Max) :
- 830mA, 830mA
- Efficiency :
- 84%
- Features :
- Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 6-DIP Module
- Power (Watts) :
- 20 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 2.00" L x 1.00" W x 0.42" H (50.8mm x 25.4mm x 10.6mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 176V
- Voltage - Input (Min) :
- 55V
- Voltage - Isolation :
- 1.5 kV
- Voltage - Output 1 :
- 12V