URA2415LD-20WHR3
- Артикул производителя:
- URA2415LD-20WHR3
- Производитель/Бренд:
- Mornsun America, LLC
- Краткое описание:
- ISOLATED MODULE DC DC CONVERTER
- Производитель :
- Mornsun America, LLC
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial), Railway
- Approval Agency :
- CB, CE, cURus, EN, IEC, UKCA, UL
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 667mA, 667mA
- Efficiency :
- 88%
- Features :
- Adjustable Output, Heat Sink, Remote On/Off
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (With Derating)
- Package / Case :
- 6-DIP Module
- Power (Watts) :
- 20 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 2.02" L x 1.03" W x 0.65" H (51.4mm x 26.2mm x 16.5mm)
- Standard Number :
- 60950-1; 62368-1
- Supplier Device Package :
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 36V
- Voltage - Input (Min) :
- 9V
- Voltage - Isolation :
- 1.5 kV
- Voltage - Output 1 :
- 15V