PXO7812-500-S
- Артикул производителя:
- PXO7812-500-S
- Производитель/Бренд:
- CUI Inc.
- Краткое описание:
- DC-DC NON-ISOLATED, 0.5 A, 15~36
- Производитель :
- CUI Inc.
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 500mA, 150mA
- Efficiency :
- 94%
- Features :
- Adjustable Output
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (With Derating)
- Package / Case :
- 3-SIP Module
- Power (Watts) :
- 7.8 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 0.40" L x 0.24" W x 0.34" H (10.3mm x 6.0mm x 8.6mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Non-Isolated PoL Module
- Voltage - Input (Max) :
- 36V
- Voltage - Input (Min) :
- 15V
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output 1 :
- 12V