MGDSK100MC
- Артикул производителя:
- MGDSK100MC
- Производитель/Бренд:
- Gaia Converter
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER
- Производитель :
- Gaia Converter
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 20A
- Efficiency :
- 88%
- Features :
- Remote On/Off, Remote Sense
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 95°C
- Package / Case :
- 18-DIP Module
- Power (Watts) :
- 100 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 2.88" L x 1.90" W x 0.49" H (73.3mm x 48.3mm x 12.8mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 60V
- Voltage - Input (Min) :
- 11V
- Voltage - Isolation :
- 1.5 kV
- Voltage - Output 1 :
- 5V