THN 10-7213WIR
- Артикул производителя:
- THN 10-7213WIR
- Производитель/Бренд:
- Traco Power
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER 15V 10W
- Производитель :
- Traco Power
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial), Railway
- Approval Agency :
- CB, cURus
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 670mA
- Efficiency :
- 89%
- Features :
- Adjustable Output, Remote On/Off
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- Package / Case :
- 6-DIP Module
- Power (Watts) :
- 10 W
- Size / Dimension :
- 1.00" L x 1.00" W x 0.39" H (25.4mm x 25.4mm x 9.9mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 160V
- Voltage - Input (Min) :
- 36V
- Voltage - Isolation :
- 3 kV
- Voltage - Output 1 :
- 15V