JMR0324D15
- Артикул производителя:
- JMR0324D15
- Производитель/Бренд:
- XP Power
- Краткое описание:
- DUAL O/P DC-DC PCB MOUNT MEDICAL
- Производитель :
- XP Power
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial), Medical
- Approval Agency :
- CB, CE, CSA, TUV, UKCA, UL
- Control Features :
- Enable, Active High
- Current - Output (Max) :
- 117mA, 117mA
- Efficiency :
- 83%
- Features :
- Remote On/Off
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 90°C (With Derating)
- Package / Case :
- 16-DIP Module, 6 Leads
- Power (Watts) :
- 3.5 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 0.96" L x 0.58" W x 0.43" H (24.4mm x 14.7mm x 10.8mm)
- Standard Number :
- 60601-1; 62368-1
- Supplier Device Package :
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 36V
- Voltage - Input (Min) :
- 9V
- Voltage - Isolation :
- 5 kV
- Voltage - Output 1 :
- 15V