TEL 12-4811WI
- Артикул производителя:
- TEL 12-4811WI
- Производитель/Бренд:
- Traco Power
- Краткое описание:
- 12 WATT DC/DC CONVERTER, INDUSTR
- Производитель :
- Traco Power
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CB, cURus
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 2.4A
- Efficiency :
- 83%
- Features :
- Baseplate
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 16-DIP Module, 5 Leads
- Power (Watts) :
- 12 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 0.94" L x 0.54" W x 0.40" H (23.8mm x 13.7mm x 10.2mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 75V
- Voltage - Input (Min) :
- 18V
- Voltage - Isolation :
- 1.8 kV
- Voltage - Output 1 :
- 5.1V