EC5SAW-48D15N
- Артикул производителя:
- EC5SAW-48D15N
- Производитель/Бренд:
- Cincon Electronics Co. LTD
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER +/-15V 10W
- Производитель :
- Cincon Electronics Co. LTD
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CE
- Control Features :
- Enable, Active Low
- Current - Output (Max) :
- 333mA, 333mA
- Efficiency :
- 88%
- Features :
- Remote On/Off
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C (With Derating)
- Package / Case :
- 8-SIP Module, 6 Leads
- Power (Watts) :
- 10 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 0.87" L x 0.37" W x 0.47" H (22.0mm x 9.5mm x 12.0mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 75V
- Voltage - Input (Min) :
- 18V
- Voltage - Isolation :
- 3 kV
- Voltage - Output 1 :
- 15V