NBM6123T60E12A7T0R
- Артикул производителя:
- NBM6123T60E12A7T0R
- Производитель/Бренд:
- Vicor Corporation
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER 12V 2 KW
- Производитель :
- Vicor Corporation
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 170A
- Efficiency :
- 98%
- Features :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 24-DIP Module
- Power (Watts) :
- 2 kW
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 2.40" L x 0.99" W x 0.29" H (61.0mm x 25.1mm x 7.3mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Bus Converter Module
- Voltage - Input (Max) :
- 60V
- Voltage - Input (Min) :
- 36V
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output 1 :
- 12V