MGDTK10HCE
- Артикул производителя:
- MGDTK10HCE
- Производитель/Бренд:
- Gaia Converter
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER
- Производитель :
- Gaia Converter
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 1A, 200mA, 200mA
- Efficiency :
- 80%
- Features :
- Remote On/Off
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 3
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 95°C
- Package / Case :
- 8-DIP Module, 6 Leads
- Power (Watts) :
- 10 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 1.57" L x 1.02" W x 0.32" H (40.0mm x 26.0mm x 8.2mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 36V
- Voltage - Input (Min) :
- 9V
- Voltage - Isolation :
- 1.5 kV
- Voltage - Output 1 :
- 5V
- Voltage - Output 2 :
- 12V