ECLB75W-48D15
- Артикул производителя:
- ECLB75W-48D15
- Производитель/Бренд:
- Cincon Electronics Co. LTD
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER +/-15V 75W
- Производитель :
- Cincon Electronics Co. LTD
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CE
- Control Features :
- Enable, Active High
- Current - Output (Max) :
- 2.5A, 2.5A
- Efficiency :
- 91.5%
- Features :
- Remote On/Off
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (With Derating)
- Package / Case :
- 7-DIP Module
- Power (Watts) :
- 75 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 2.05" L x 1.20" W x 0.40" H (52.0mm x 30.5mm x 10.2mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 75V
- Voltage - Input (Min) :
- 18V
- Voltage - Isolation :
- 2.25 kV
- Voltage - Output 1 :
- 15V