PRQ100W-Q48-S15-B-D
- Артикул производителя:
- PRQ100W-Q48-S15-B-D
- Производитель/Бренд:
- CUI Inc.
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER 15V 101W
- Производитель :
- CUI Inc.
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CE
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 6.7A
- Efficiency :
- 94%
- Features :
- Baseplate
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (With Derating)
- Package / Case :
- Quarter Brick
- Power (Watts) :
- 101 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 2.44" L x 2.20" W x 0.57" H (62.0mm x 56.0mm x 14.6mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Quarter Brick
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 75V
- Voltage - Input (Min) :
- 18V
- Voltage - Isolation :
- 2.25 kV
- Voltage - Output 1 :
- 15V