REC10-2405DZ/H2/M
- Артикул производителя:
- REC10-2405DZ/H2/M
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER +/-5V 10W
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Current - Output (Max) :
- 1A, 1A
- Efficiency :
- 82%
- Features :
- Remote On/Off, OCP, SCP, UVLO
- Number of Outputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 71°C
- Package / Case :
- 24-DIP Module
- Power (Watts) :
- 10 W
- Size / Dimension :
- 1.26" L x 0.80" W x 0.40" H (32.0mm x 20.3mm x 10.2mm)
- Voltage - Input (Max) :
- 36V
- Voltage - Input (Min) :
- 9V
- Voltage - Isolation :
- 2 kV
- Voltage - Output 1 :
- 5V