TIM 3.5-2422SM
- Артикул производителя:
- TIM 3.5-2422SM
- Производитель/Бренд:
- Traco Power
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER +/-12V 3.5W
- Производитель :
- Traco Power
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- Medical
- Approval Agency :
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 146mA, 146mA
- Efficiency :
- 82%
- Features :
- Remote On/Off, OVP, SCP
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Outputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 90°C (With Derating)
- Package / Case :
- 16-SMD Module, 7 Leads
- Power (Watts) :
- 3.5 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 0.96" L x 0.57" W x 0.41" H (24.3mm x 14.4mm x 10.5mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 36V
- Voltage - Input (Min) :
- 18V
- Voltage - Isolation :
- 5 kV
- Voltage - Output 1 :
- 12V