EC4SBW-48D15
- Артикул производителя:
- EC4SBW-48D15
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER +/-15V 20W
- Approval Agency :
- CE
- Control Features :
- Enable, Active High
- Current - Output (Max) :
- 660mA, 660mA
- Efficiency :
- 88.5%
- Features :
- Remote On/Off, OCP, OVP, SCP, UVLO
- Number of Outputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (With Derating)
- Package / Case :
- 6-DIP Module
- Power (Watts) :
- 20 W
- Size / Dimension :
- 1.00" L x 1.00" W x 0.40" H (25.4mm x 25.4mm x 10.2mm)
- Voltage - Input (Max) :
- 75V
- Voltage - Input (Min) :
- 18V
- Voltage - Isolation :
- 1.5 kV
- Voltage - Output 1 :
- 15V