EC4BU-05D15
Артикул производителя:
EC4BU-05D15
Производитель/Бренд:
Cincon Electronics Co. LTD
Краткое описание:
DC DC CONVERTER +/-15V 10W
Производитель :
Cincon Electronics Co. LTD
Категория товара :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE
Control Features :
Current - Output (Max) :
333mA, 333mA
Efficiency :
87%
Features :
OCP, OVP, SCP, UVLO
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Package / Case :
6-DIP Module
Power (Watts) :
10 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
Type :
Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
9V
Voltage - Input (Min) :
4.7V
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
15V