PYBE10-Q24-D5
- Артикул производителя:
- PYBE10-Q24-D5
- Производитель/Бренд:
- CUI Inc.
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER +/-5V 10W
- Производитель :
- CUI Inc.
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- EN
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 1A, 1A
- Efficiency :
- 83%
- Features :
- Remote On/Off, OCP, OVP, SCP
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (With Derating)
- Package / Case :
- 24-DIP Module, 9 Leads
- Power (Watts) :
- 10 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 1.26" L x 0.79" W x 0.43" H (32.0mm x 20.0mm x 10.8mm)
- Standard Number :
- 55024; 55032 Class A
- Supplier Device Package :
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 36V
- Voltage - Input (Min) :
- 9V
- Voltage - Isolation :
- 1.5 kV
- Voltage - Output 1 :
- 5V