PDQE10-Q24-D15-D
- Артикул производителя:
- PDQE10-Q24-D15-D
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER +/-15V 10W
- Approval Agency :
- CB Scheme, EN, IEC, UL
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 333mA, 333mA
- Efficiency :
- 87%
- Features :
- Remote On/Off, OCP, OVP, SCP
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 10 W
- Size / Dimension :
- 1.00" L x 1.00" W x 0.46" H (25.4mm x 25.4mm x 11.7mm)
- Standard Number :
- 55024; 55032 Class A; 60950-1
- Voltage - Input (Max) :
- 36V
- Voltage - Input (Min) :
- 9V
- Voltage - Isolation :
- 1.5 kV
- Voltage - Output 1 :
- 15V