ITU0312D12
- Артикул производителя:
- ITU0312D12
- Производитель/Бренд:
- XP Power
- Краткое описание:
- DC-DC 3W 4:1
- Производитель :
- XP Power
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Control Features :
- Enable, Active Floating
- Current - Output (Max) :
- 125mA, 125mA
- Efficiency :
- 82%
- Features :
- Remote On/Off
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 80°C (With Derating)
- Package / Case :
- 8-DIP Module, 6 Leads
- Power (Watts) :
- 3 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 0.55" L x 0.55" W x 0.32" H (14.0mm x 14.0mm x 8.1mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 18V
- Voltage - Input (Min) :
- 4.5V
- Voltage - Isolation :
- 1.6 kV
- Voltage - Output 1 :
- 12V