EC3AE15M
- Артикул производителя:
- EC3AE15M
- Производитель/Бренд:
- Cincon Electronics Co. LTD
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER +/-15V 3W
- Производитель :
- Cincon Electronics Co. LTD
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CE
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 100mA, 100mA
- Efficiency :
- 61%
- Features :
- SCP
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 100°C (With Derating)
- Package / Case :
- 24-DIP Module, 12 Leads
- Power (Watts) :
- 3 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 13.2V
- Voltage - Input (Min) :
- 10.8V
- Voltage - Isolation :
- 500 V
- Voltage - Output 1 :
- 15V