PQP3-D12-D15-D
- Артикул производителя:
- PQP3-D12-D15-D
- Производитель/Бренд:
- CUI Inc.
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER +/-15V 3W
- Производитель :
- CUI Inc.
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CE
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 100mA, 100mA
- Efficiency :
- 79%
- Features :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (With Derating)
- Package / Case :
- 8-DIP Module, 5 Leads
- Power (Watts) :
- 3 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 0.55" L x 0.55" W x 0.35" H (14.0mm x 14.0mm x 9.0mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 18V
- Voltage - Input (Min) :
- 9V
- Voltage - Isolation :
- 1.5 kV
- Voltage - Output 1 :
- 15V