DP8140G-T050
- Артикул производителя:
- DP8140G-T050
- Производитель/Бренд:
- Bel Power Solutions
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER 0.7-5.5V
- Производитель :
- Bel Power Solutions
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 40A
- Efficiency :
- Features :
- Digital, OCP, OTP, OVP, UVLO
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 18-SIP Module, 17 Leads
- Power (Watts) :
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 1.80" L x 0.55" W x 1.10" H (45.7mm x 14.0mm x 28.0mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Non-Isolated PoL Module, Digital
- Voltage - Input (Max) :
- 14V
- Voltage - Input (Min) :
- 8V
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output 1 :
- 0.7 ~ 5.5V