ISM0212D15-TR
- Артикул производителя:
- ISM0212D15-TR
- Производитель/Бренд:
- XP Power
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER +/-15V 2W
- Производитель :
- XP Power
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial), Medical
- Approval Agency :
- CB, CE, UKCA, UL
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 66mA, 66mA
- Efficiency :
- 75%
- Features :
- SCP
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Outputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 105°C (With Derating)
- Package / Case :
- 16-SMD Module, 6 Leads
- Power (Watts) :
- 2 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 0.94" L x 0.54" W x 0.36" H (24.0mm x 13.7mm x 9.3mm)
- Standard Number :
- 60601-1; 60950-1; 62368-1
- Supplier Device Package :
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 13.2V
- Voltage - Input (Min) :
- 10.8V
- Voltage - Isolation :
- 4 kV
- Voltage - Output 1 :
- 15V