DB10B1BH1
- Артикул производителя:
- DB10B1BH1
- Производитель/Бренд:
- GlobTek, Inc.
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER 5V 1W
- Производитель :
- GlobTek, Inc.
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 200mA
- Efficiency :
- 70%
- Features :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C
- Package / Case :
- 7-SIP Module, 4 Leads
- Power (Watts) :
- 1 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 0.77" L x 0.24" W x 0.39" H (19.5mm x 6.0mm x 10.0mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 5.5V
- Voltage - Input (Min) :
- 4.5V
- Voltage - Isolation :
- 1 kV
- Voltage - Output 1 :
- 5V