AVD75B-48S3V3-6L
- Артикул производителя:
- AVD75B-48S3V3-6L
- Производитель/Бренд:
- Artesyn Embedded Power
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER 3.3V 76W
- Производитель :
- Artesyn Embedded Power
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 23A
- Efficiency :
- 91.5%
- Features :
- Remote On/Off, OCP, OTP, OVP
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- Sixteenth Brick
- Power (Watts) :
- 76 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 1.30" L x 0.90" W x 0.36" H (33.0mm x 22.9mm x 9.2mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Sixteenth Brick
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 75V
- Voltage - Input (Min) :
- 36V
- Voltage - Isolation :
- 1.5 kV
- Voltage - Output 1 :
- 3.3V