SIL40C2-00SADJ-HJ
- Артикул производителя:
- SIL40C2-00SADJ-HJ
- Производитель/Бренд:
- Artesyn Embedded Power
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER 0.6-5V 200W
- Производитель :
- Artesyn Embedded Power
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 40A
- Efficiency :
- 94%
- Features :
- Remote On/Off, OVP, SCP
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C
- Package / Case :
- 13-DIP Module
- Power (Watts) :
- 200 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 1.20" L x 1.10" W x 0.47" H (30.5mm x 27.9mm x 11.9mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Non-Isolated PoL Module
- Voltage - Input (Max) :
- 13.8V
- Voltage - Input (Min) :
- 4.5V
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output 1 :
- 0.6 ~ 5V