E1203D-2WR3
- Артикул производителя:
- E1203D-2WR3
- Производитель/Бренд:
- Mornsun America, LLC
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER +/-3V 2W
- Производитель :
- Mornsun America, LLC
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CE
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 303mA, 303mA
- Efficiency :
- 75%
- Features :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C (With Derating)
- Package / Case :
- 14-DIP Module, 6 Leads
- Power (Watts) :
- 1.99 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 0.80" L x 0.40" W x 0.32" H (20.3mm x 10.2mm x 8.2mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 13.2V
- Voltage - Input (Min) :
- 10.8V
- Voltage - Isolation :
- 3 kV
- Voltage - Output 1 :
- 3.3V