PRMCE1-S12-S12-S
- Артикул производителя:
- PRMCE1-S12-S12-S
- Производитель/Бренд:
- CUI Inc.
- Краткое описание:
- DC-DC ISOLATED 3K, 1 W, 11.4~12.
- Производитель :
- CUI Inc.
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CE, cURus
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 83mA
- Efficiency :
- 73%
- Features :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (With Derating)
- Package / Case :
- 7-SIP Module, 4 Leads
- Power (Watts) :
- 996 mW
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 0.77" L x 0.24" W x 0.40" H (19.7mm x 6.0mm x 10.2mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 12.6V
- Voltage - Input (Min) :
- 11.4V
- Voltage - Isolation :
- 3 kV
- Voltage - Output 1 :
- 12V