PXD-M30-24WD05
- Артикул производителя:
- PXD-M30-24WD05
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER +/-5V 30W
- Applications :
- ITE (Commercial), Medical
- Approval Agency :
- CE
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 3A, 3A
- Efficiency :
- 86%
- Features :
- Adjustable Output
- Number of Outputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C (With Derating)
- Package / Case :
- 6-DIP Module
- Power (Watts) :
- 30 W
- Size / Dimension :
- 2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)
- Voltage - Input (Max) :
- 36V
- Voltage - Input (Min) :
- 9V
- Voltage - Isolation :
- 5 kV
- Voltage - Output 1 :
- 5V