NSR040A0X43Z
- Артикул производителя:
- NSR040A0X43Z
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER 0.6-5V 200W
- Control Features :
- Enable, Active High
- Current - Output (Max) :
- 40A
- Efficiency :
- 93.7%
- Features :
- Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C
- Package / Case :
- 15-SIP Module
- Power (Watts) :
- 200 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 1.45" L x 0.42" W x 1.10" H (36.8mm x 10.7mm x 27.9mm)
- Voltage - Input (Max) :
- 13.8V
- Voltage - Input (Min) :
- 5V
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output 1 :
- 0.6 ~ 5V