QSB15048WS28
- Артикул производителя:
- QSB15048WS28
- Производитель/Бренд:
- XP Power
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER 28V 150W
- Производитель :
- XP Power
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 5.35A
- Efficiency :
- 90%
- Features :
- Remote On/Off, OCP, OTP, SCP, UVLO
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 100°C
- Package / Case :
- 9-DIP Module, 1/2 Brick
- Power (Watts) :
- 150 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 75V
- Voltage - Input (Min) :
- 9V
- Voltage - Isolation :
- 1.5 kV
- Voltage - Output 1 :
- 28V